Kieszonkowa drukarka od LG

Smartfony coraz częściej wypierają aparaty kompaktowe. By ułatwić dzielenie się zdjęciami ze znajomymi, firma LG przygotowała dość ciekawy gadżet – miniaturową, przenośną bezprzewodową drukarkę.

1

LG Pocket Photo to nieduże, ale sprytne urządzenie. Jego niewielka waga i nieduże wymiary – długość to 12 cm, a szerokość 7 cm, sprawia, że łatwo wrzucić ją do torebki, plecaka, czy nawet kieszeni kurtki. By połączyć ją z telefonem, trzeba ściągnąć specjalną aplikację lub użyć łączności bluetooth, albo też sparować je w trybie NFC - działa zarówno z urządzeniami Apple’a, jak i Androidem. Niestety posiadacze telefonów z Windows Phone 8 na pokładzie, mogą zapomnieć o korzystaniu z urządzenia. Do urządzenia wkładamy papier fotograficzny o wymiarach 640×1224. Można albo kupić gotowy, albo po prostu dociąć standardowe arkusze A4 do wymiarów drukarki.

2

Samo drukowanie jest „arcyproste”. Wystarczy włączyć drukarkę (przycisk „Power” trzeba trzymać przez kilkanaście sekund, aż zaświeci na biało), następnie uruchomić aplikację, wybrać zdjęcie i kliknąć na drukuj.

3

Po kilkunastu sekundach fotografia jest gotowa. Oczywiście, nie jest to wydruk przypominający zdjęcia z fotodrukarek atramentowych – kolory są lekko wyblakłe, ale jako pamiątka ze spotkania ze znajomymi wygląda całkiem dobrze.

4

LG Pocket Photo to fajny gadżet na imprezy czy wyjazdy. Można łatwo podzielić się swymi zdjęciami z przyjaciółmi i mieć fajną pamiątkę z wypadu za miasto. Oczywiście porównując do cen stacjonarnych drukarek, nasz gadżet jest droższy – kosztuje około 700 złotych.